Start Komunikaty Informacje Szlaki piesze Konkurs Fotogalerie Słowniczek krajoznawczy Wycieczki na weekend Kontakt
 
     
 
 

Regiony szlaków pieszych

Region Gdański
Region Malborsko-Kwidzyński
Region Chojnicki
Region Słupski
 
 

Popularne szlaki piesze

Trójmiejski
Fortyfikacji Nadmorskich
Nadmorski Zatokowy
Nadmorski Bałtycki
Kaszubski
Wyspy Sobieszewskiej
Kartuski
Wzgórz Szymbarskich

Trasy międzynar. i tematyczne

Szlak międzynarodowy E9
Pomorska Bursztynowa Trasa Piesza AMBER
Szlaki dla osób o szczególnych potrzebach

Inne trasy piesze

Sopockie Szlaki Spacerowe
Ścieżki przyrodniczo-leśne
 
 

Inne szlaki

szlaki rowerowe
szlaki konne
 
 

O szlakach

Statystyka szlakowa
Waloryzacja szlaków
Historia szlaków
Plany rozwojowe szlaków
Systemy znakowania
Znakarze
 
 

Konkurs

Bieżące edycje
Prawidłowe odpowiedzi
Laureaci i ranking
Regulamin
 
 

Zobacz na szlakach

km 12,6 - Pomnik Ofiar Piaśnicy przy szosie krokowskiej 
 
 

LAUREACI I RANKING 2024

Punktacja po edycji 02/03-2024

1. Adam Mehring 5
2. Sławomir Pastwa 5
3. Rafał Czaja 4
4. Agnieszka Denz 4
5. Anna Iwaniak 4
6. Tomasz Pastwa 4
7. Marcin Wojtowicz 4
8. Beata Gryszpanowicz 2
9. Piotr Mirowicz 2

Zwycięzcy i nagrodzeni

 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji styczniowo-lutowej konkursu została Beata Gryszpanowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji lutowo-marcowej konkursu została Anna Iwaniak . Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.

LAUREACI I RANKING 2023

Punktacja po edycji 12/01-2023/2024

1. Anna Iwaniak 24
2. Adam Mehring 24
3. Sławomir Pastwa 24
4. Tomasz Pastwa 24
5. Tomasz Drozdowski 22
6. Beata Gryszpanowicz 21
7. Rafał Czaja 20
8. Agnieszka Denz 18
9. Marcin Wojtowicz 16
10. Agnieszka Schild 10
11. Piotr Mirowicz 8
12. Marta Buchholc 4
13. Rafał Żuk 4
14. Artur Muller 2
15. Jacek Nakielski 2
16. Bogusław Wieczorek 2

Zwycięzcy i nagrodzeni

 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji styczniowo-lutowej konkursu została Agnieszka Denz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji lutowo-marcowej konkursu został Rafał Czaja. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji marcowo-kwietniowej konkursu został Rafał Żuk. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji kwietniowo-majowej konkursu został Tomasz Drozdowski. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Bogusław Wieczorek. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji majowo-czerwcowe konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Jacek Nakielski. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji czerwcowo-lipcowej konkursu został Sławomir Pastwa. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymują Marta Buchholc i Artur Muller. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji lipcowo-sierpniowej konkursu została Agnieszka Schild. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji sierpniowo-wrześniowej konkursu został Adam Mehring. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Piotr Mirowicz. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji wrześniowo-pażdziernikowej konkursu została Beata Gryszpanowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji - październikowo-listopadpwej konkursu został Tomasz Pastwa. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji - listopadowo-grudniowej konkursu został Piotr Mirowski. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji - grudniowo-styczniowej 2023/2024 konkursu została Agnieszka Denz.. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Zwycięzcą całego konkursu w roku 2023, wyłonionym w drodze losowania z osób, które uzyskały maksymalną liczbę 24 punktów, i tym samym zdobywcą nagrody rocznej został Sławomir Pastwa. Nagroda literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.

LAUREACI I RANKING 2022

Punktacja po edycjach 01/02-2022 - 12/2022/01/2023

1. Agnieszka Denz 24
2. Adam Mehring 24
3. Sławomir Pastwa 24
4. Tomasz Pastwa 24
5. Marcin Wojtowicz 24
6. Rafał Czaja 23
7. Anna Iwaniak 23
8. Tomasz Drozdowski 22
9. Karolina Hinca 16
10. Beata Gryszpanowicz 14
11. Rafał Żuk 9
12. Ewa Gadomska 8
13. Konrad Żurawski 8
14. Mariusz Józefowicz 4
15. Krystyna Witkowska 4
16. Małgorzata Ambrozińska 2
17. Waldemar Hądzlik 2
18. Mirosław Holubiak 2
19. Wojciech Pronobis 4
20. Karol Bieszka 4
21. Agnieszka Schild 2
22. Tomasz Woryna 1

Zwycięzcy i nagrodzeni

 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji styczniowo-lutowej konkursu została Ewa Gadomska. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Konrad Żurawski. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji lutowo-marcowej konkursu został Adam Mehring. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Karolina Hinca. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji marcowo-kwietniowej konkursu został Marcin Wojtowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Mirosław Holubiak. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji kwietniowo-majowej konkursu został Tomasz Pastwa. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji majowo-czerwcowej konkursu została Karolina Hinca. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji czerwcowo-lipcowej konkursu został Tomasz Drozdowski. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji lipcowo-sierpniowej konkursu została Agnieszka Denz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji sierpniowo-wrześniowej konkursu został Rafał Czaja. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji wrześniowo-październikowej konkursu został Marcin Wojtowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji październikowo-listopadowej konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Wojciech Pronobis. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji listopadowo-grudniowej konkursu został Tomasz Drozdowski. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Karol Bieszka. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji grudniowo/2022-styczniowej/2023 konkursu został Karol Bieszka. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Zwyciężczynią całego konkursu w roku 2022, wyłonioną w drodze losowania z osób, które uzyskały maksymalną liczbę 24 punktów i tym samym zdobywczynią nagrody rocznej została Agnieszka Denz. Nagroda literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.

LAUREACI I RANKING 2021

Punktacja po edycji 01/02 -12/01 - 2021/22

1. Rafał Czaja 24
2. Anna Iwaniak 24
3. Sławomir Pastwa 24
4. Tomasz Pastwa 24
5. Marcin Wojtowicz 24
6. Beata Gryszpanowicz 22
7. Agnieszka Denz 20
8. Tomasz Drozdowski 20
9. Waldemar Hądzlik 20
10. Krystyna Witkowska 14
11. Małgorzata Ambrozińska 6
12. Mariusz Józefowicz 6
13. Adam Mehring 6
14. Aneta Sienkiewicz 6
15. Rafał Żuk 6
16. Jarosław Barbarski 4
17. Małgorzata Kwiatkowska 4
18. Agnieszka Schild 4
19. Łukasz Buchacz 2
20. Ola ( Aleksandra ) Czumaj 2
21. Michał Rynkiewicz 2
22. Katarzyna Zwolak 2

Zwycięzcy i nagrodzeni

 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji styczniowo-lutowej konkursu został Rafał Czaja.
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji lutowo-marcowej konkursu został Tomasz Pastwa.
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji marcowo-kwietniowej konkursu została Beata Gryszpanowicz.
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji kwietniowo-majowej konkursu została Anna Iwaniak.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Łukasz Buchacz. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji majowo-czerwcowej konkursu została Agnieszka Denz.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Katarzyna Zwolak. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji czerwcowo-lipcowej konkursu został Marcin Wojtowicz.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Ola Czumaj. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji lipcowo-sierpniowej konkursu został Rafał Czaja.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji sierpniowo-wrześniowej konkursu został Tomasz Drozdowski.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Małgorzata Ambrozińska. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji wrześniowo-pażdziernikowej konkursu został Mariusz Józefowicz.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Aneta Sienkiewicz. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji pażdziernikowo-listppadowej konkursu został Sławomir Pastwa.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Adam Mehring. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji listppadowo-grudniowej konkursu został Adam Mehring.
  Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji grudniowo-styczniowej konkursu została Agnieszka Schild. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Zwycięzcą całego konkursu w roku 2021 z racji uzyskania maksymalnej liczby 24 punktów, i zdobywcą nagrody rocznej, został Rafał Czaja. Nagroda literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.

LAUREACI I RANKING 2020

Punktacja po edycjach 01/02 - 12 (2020)/01 (2021)

1. Marcin Wojtowicz 24
2. Rafał Czaja 22
3. Beata Gryszpanowicz 22
4. Waldemar Hądzlik 22
5. Tomasz Pastwa 22
6. Tomasz Drozdowski 21
7. Krystyna Witkowska 21
8. Agnieszka Denz 18
9. Anna Iwaniak 12
10. Krzysztof Katkowski 10
11. Sławomir Pastwa 8
12. Jarosław Barbarski 6
13. Małgorzata Kwiatkowska 6
14. Rafał Żuk 6
15. Agnieszka Schild 4
16. Robert Arendt 2
17. Marcin Potratz 2
18. Michał Rynkiewicz 2

Zwycięzcy i nagrodzeni

 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji styczniowo-lutowej konkursu została Krystyna Witkowska.
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji lutowo-marcowej konkursu został Marcin Wojtowicz.
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji marcowo-kwietniowej konkursu został Tomasz Pastwa Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji kwietniowo-majowej konkursu został Waldemar Hądzlik
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji majowo-czerwcowej konkursu została Agnieszka Denz.
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji czerwcowo-lipcowej konkursu został Tomasz Drozdowski
 • Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji lipcowo-sierpniowej konkursu została Anna Iwaniak Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Marcin Potratz. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwyciężczynią edycji sierpniowo-wrzesniowej konkursu została Beata Gryszpanowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji wrześniowo-październikowej konkursu został Marcin Wojtowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
  Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Sławomir Pastwa. Odbiór nagrody j.w.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji październikowo-listopadowej konkursu został Tomasz Pastwa. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji listopadowo-grudniowej konkursu został Sławomir Pastwa. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji grudniowo-styczniowej konkursu został Waldemar Hądzlik. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.
 • Zwycięzcą całego konkursu w roku 2020 z racji uzyskania maksymalnej liczby 24 punktów, i zdobywcą nagrody rocznej, został Marcin Wojtowicz Nagroda literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.

LAUREACI I RANKING 2019

Punktacja po edycjach 01/02-2019 - 12/01-2019/2020

1. Rafał Czaja 24
2. Agnieszka Denz 24
3. Tomasz Drozdowski 24
4. Anna Iwaniak 24
5. Jarosław Januszkiewicz 24
6. Tomasz Pastwa 24
7. Marcin Wojtowicz 24
8. Beata Gryszpanowicz 22
9. Agnieszka Schild 22
10. Rafał Żuk 18
11. Sylwia Janowicz 14
12. Alicja Kujawska 14
13. Joanna Kuźba 14
14. Waldemar Hądzlik 8
15. Michał Rynkiewicz 6
16. Wioletta Braun 4
17. Roman Gragowski 2
18. Grzegorz Łangowski 2
19. Katarzyna Natlkaniec 2
20. Artur Szenk 2

Zwycięzcy i nagrodzeni

W wyniku losowania:

 • zwycięzcą edycji styczniowo-lutowej konkursu został Rafał Czaja. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji lutowo-marcowej konkursu została Agnieszka Schild. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymują Wioletta Braun i Roman Gragowski.
 • zwyciężczynią edycji marcowo-kwietniowej konkursu została Agnieszka Denz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji kwietniowo-majowej konkursu została Sylwia Janowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwycięzcą edycji majowo-czerwcowej konkursu został Marcin Wojtowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwycięzcą edycji czerwcowo-lipcowej konkursu został Artur Szenk. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Artur Szenk.
 • zwyciężczynią edycji lipcowo-sierpniowej konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwycięzcą edycji sierpniowo-wrześniowej konkursu został Tomasz Drozdowski. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwycięzcą edycji wrześniowo-październikowej konkursu został Tomasz Pastwa. Za poprawne zostały też uznane odpowiedzi - szlak Rzeki Wierzycy, bowiem szlak ten też przechodzi przez Starogard Gdańskcj dość niedaleko od pomnika. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
  Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Waldemar Hądzlik.
 • zwycięzcą edycji październikowo-listopadowej konkursu został Jarosław Januszkiewicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji listopadowo-grudniowej konkursu została Beata Gryszpanowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
  Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Katarzyna Natlkaniec.
 • W wyniku losowania zwycięzcą edycji grudniowo-styczniowej konkursu został Waldemar Hądzlik. Fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Grzegorz Łangowski.
 • Zwycięzcą całego konkursu w roku 2019 wyłonionym w drodze losowania spośród uczestników, którzy uzyskali maksymalną liczbę 24 punktów, i zdobywcą nagrody rocznej, został Tomasz Drozdowski. Wszystkie nagrody będą do odbioru w Oddziałe Regionalnym PTTK w Gdańsku po otrzymaniu stosownej informacji.

Laureacji i reanking 2018

Punktacja po wszystkich edycjach w 2018 roku

1. Agnieszka Denz 24
2. Anna Iwaniak 24
3. Jarosław Januszkiewicz 24
4. Joanna Kuźba 24
5. Tomasz Pastwa 24
6. Mariusz Wojtowicz 24
7. Krzysztof Katkowski 21
8. Beata Gryszpanowicz 20
9. Agnieszka Schild 20
10. Alicja Kujawska 14
11. Tomasz Drozdowski 8
12. Rafał Żuk 8
13. Rafał Czaja 6
14. Jędrzej Walczak 6
15. Dawid Bramowski 4
16. Robert Arendt 2
17. Mirosław Kostka 2
18. Małgorzata Orchowska 2

Zwycięzcy i nagrodzeni

W wyniku losowania:

 • zwyciężczynią edycji styczniowo-lutowej konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji lutowo-marcowej konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji marcowo-kwietniowej konkursu została Agnieszka Schild. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
  Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Jędrzej Walczak.
 • zwycięzcą edycji kwietniowo-majowej konkursu został Jarosław Januszkiewicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji majowo-czerwcowej konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji czerwcowo-lipcowej konkursu została Beata Gryszpanowicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
  Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Rafał Czaja.
 • zwycięzcą edycji lipcowo-sierpniowej konkursu został Rafał Żuk. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwycięzcą edycji sierpniowo-wrześniowej konkursu został Rafał Czaja. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwycięzcą edycji wrześniowo-październikowej konkursu został Jarosław Januszkiewicz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
  Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Tomasz Drozdowski.
 • zwycięzcą edycji październikowo-listopadowej konkursu został Tomasz Pastwa. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwyciężczynią edycji listopadowo-grudniowej konkursu została Agnieszka Denz. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • zwycięzcą edycji grudniowo-styczniowej konkursu został Rafał Żuk. Nagroda - mapa względnie literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.

Zwycięzcą całego konkursu w roku 2018 wyłonionym w drodze losowania spośród uczestników, którzy uzyskali masymalną liczbę 24 punktów, został Mariusz Wojtowicz.
Pozostali uczestnicy, którzy również zdobyli liczbę 24 punktów otrzymują nagrody dodatkowe ufundowane przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków.
Nagrody - literatura i mapy turystyczne do odbioru w Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku


Laureaci i ranking 2017

Punktacja po wszystkich edycjach 2017.

1. Anna Iwaniak 24
2. Krzysztof Katkowski 24
3. Mariusz Wojtowicz 24
4. Alicja Kujawska 22
5. Joanna Kuźba 22
6. Tomasz Pastwa 20
7. Agnieszka Denz 19
8. Beata Gryszpanowicz 16
9. Jarosław Januszkiewicz 16
10. Agnieszka Schild 16
11. Mirosław Kostka 12
12. Rafał Żuk 10
13. Robert Arendt 7
14. Małgorzata Orchowska 7
15. Anna Romel von Czarnowska 6
16. Justyna Czupryniak 4
17. Sylwia Janowicz 4
18. Ludwik Czernecki 2
19. Agata Masiulaniec 2
20. Aleksander Szypryt 2
21. Joanna Wnuk 2
22. Jolanta Swiestowska 1

Zwycięzcy i nagrodzeni

W wyniku losowania:

 • zwyciężczynią edycji styczniowo-lutowej konkursu została Joanna Kuźba. Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Agata Masiulaniec.
 • zwycięzcą edycji lutowo-marcowej konkursu został Rafał Żuk. Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Beata Gryszpanowicz.
 • zwycięzcą edycji marcowo-kwietniowej konkursu została Alicja Kujawska. Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymują: Agnieszka Denz i Aleksander Szypryt.
 • zwycięzcą edycji kwietniowo-majowej konkursu został Mariusz Wojtowicz. Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Jarosław Januszkiewicz.
 • zwycięzcą edycji majowo-czerwcowej konkursu został Krzysztof Katkowski. Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymują Justyna Czupryniak i Sylwia Janowicz.
 • zwycięzcą edycji czerwcowo-lipcowej konkursu została Joanna Kuźba. Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymują Joanna Wnuk i Mirosław Kostka.
 • zwycięzcą lipcowo-sierpniowej edycji konkursu została Anna Iwaniak.
 • zwycięzcą sierpniowo-wrześniowej edycji konkursu został Tomasz Pastwa.
 • zwycięzcą wrześniowo-październikowej edycji konkursu został Ludwik Czernecki. Fundowaną przez Przewodniczacego Podkomisji Szlaków nagrodę dodatkową (mapę turystyczną) dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymują Małgorzata Orchowska i Robert Arendt.
 • zwyciężczynią październikowo-listopadowej edycji konkursu została Agnieszka Denz.
 • zwycięzcą listopadowo-grudniowej edycji konkursu został Mariusz Wojtowicz.
 • zwyciężczynią grudniowej 2017/styczniowej 2018 edycji konkursu została Małgorzata Orchowska.

Nie wyłoniono głównego zwycięzcy dla całego cyklu rocznego 2017 (drogą losowania), lecz przyznano ex aequo trzy pierwsze nagrody dla osób, które zdobyły maksymalną liczbę punktów tj. 24.
Otrzymały je: Anna Iwaniak, Krzysztof Katkowski i Marcin Wojtowicz. Nagrody do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.

Laureaci i ranking 2016

Punktacja po wszystkich edycjach 2016.

1. Anna Iwaniak 24
2. Alicja Kujawska 24
3. Joanna Kuźba 24
4. Anna Rommel von Czarnowska 24
5. Agnieszka Schild 23
6. Krzysztof Katkowski 20
7. Tomasz Pastwa 20
8. Jarosław Barbarski 13
9. Dariusz Mańkowski 8
10. Marcin Wojtowicz 8
11. Bartosz Ilkowski 2
12. Przemysław Kuczyński 2
13. Piotr Kowalski 2
14. Piotr Roda 2

W wyniku losowania:

 • zwycięzcą edycji 01-02/2016 konkursu został Jarosław Barbarski. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 02-03/2016 konkursu został Jarosław Barbarski. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 03-04/2016 konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 04-05/2016 konkursu został Dariusz Mańkowski. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 05-06/2016 konkursu został Krzysztof Katkowski. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 06-07/2016 konkursu została Alicja Kujawska. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 07-08/2016 konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 08-09/2016 konkursu został Piotr Kowalski. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 09-10/2016 konkursu została Anna Rommel von Czarnowska. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 10-11/2016 konkursu został Marcin Wojtowicz. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 11-12/2016 konkursu został Krzysztof Katkowski. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • Nagrodę dodatkową, mapę turystyczna, fundowaną przez Przewodniczącego Podkomisji Szlaków dla nowego uczestnika konkursu, który podał prawidłową pełną odpowiedź, otrzymuje Przemysław Kuczyński.
 • zwyciężczynią edycji 12-01/2016-17 konkursu została Agnieszka Schild. Nagroda - literatura turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.

Zwyciężczynią całej edycji konkursu 2016 wyłonioną w drodze losowania spośród uczestników, którzy uzyskali masymalną liczbę 24 punktów, została Joanna Kuźba. Nagroda - literatura turystyczna do odbioru w Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku.


Laureaci i ranking 2015

Punktacja po wszystkich edycjach 2015.

1.Joanna Kuźba 24
2. Anna Iwaniak 22
3. Tomasz Pastwa 14
4. Alicja Kujawska 6
5. Anna Rommel von Czarnowska 6
6. Agnieszka Schild 6
7. Marcin Przychodzeń 3
8. Jarosław Barbarski 2
9. Michał Małecki 2
10. Michał Rynkiewicz 2
11. Mikołaj Hebel 1

W wyniku losowania:

 • zwyciężczynią edycji 01-02/2015 konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 02-03/2015 konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 03-04/2015 konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 04-05/2015 konkursu został Tomasz Pastwa. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 05-06/2015 konkursu został Tomasz Pastwa. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 06-07/2015 konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwycięzcą edycji 07-08/2015 konkursu został Jarosław Barbarski. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 08-09/2015 konkursu została Agnieszka Schild. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 09-10/2015 konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 10-11/2015 konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 11-12/2015 konkursu została Anna Rommel von Czarnowska. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • zwyciężczynią edycji 12/2015 - 01/2016 konkursu została Agnieszka Schild. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.

Zwyciężczynią tegorocznego konkursu (2015) została Joanna Kuźba, która uzyskała 24 punkty na 24 możliwe. Nagroda - literatura turystyczna do odbioru w Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku.

Drugie miejsce z wynikiem 22 punkty zajęla Anna Iwaniak. Nagroda - literatura turystyczna do odbioru w Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku.


Laureaci i ranking 2013 i 2014

Punktacja po wszystkich edycjach 2013 - 2014.

1.Anna Iwaniak 23
2. Joanna Kuźba 20
3.Mirela Olewnik 18
4.Kornelia Bielecka 8
5. Tomasz Pastwa 6
6. Jarosław Barbarski 3
7. Mikołaj Dacko 2
8.Marianna Jóźwiak2
9.Karolina Lange2
10.Bartosz Olejniczak2
11. Grzegorz Wesołowski 2
12. Rafał Żuk 2
13. Marek Zięba 1

W wyniku losowania zwycięzcami edycji:

 • styczniowo-lutowej konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • lutowo-marcowej konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • marcowo-kwietniowej konkursu została Kornelia Bielecka. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku,
 • kwietniowo-majowej konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • majowo-czerwcowej konkursu została Mirela Olewnik. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • czerwcowo-lipcowej konkursu została Mirela Olewnik. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • lipcowo-sierpniowej konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • sierpniowo-wrześniowej konkursu została Mirela Olewnik. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • wrześniowo-październikowej konkursu została Anna Iwaniak. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.
 • październikowo-listopadowej konkursu został Tomasz Pastwa. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.

Zwyciężczynią edycji listopadowo-grudniowej konkursu została Joanna Kuźba. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.

Zwycięzcą edycji grudniowo-styczniowej konkursu został Grzegorz Wesołowski. Nagroda - mapa turystyczna - do odbioru w OR PTTK w Gdańsku.

Zwyciężczynią całej edycji konkursu 2013-14 została Anna Iwaniak, która uzyskała 23 punkty na 24 możliwe. Nagroda - literatura turystyczna do odbioru w Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku.